بهترین روش کاشت مو

اگر به تازگی به این موضوع پی برده اید که موهای سرتانبیش از قبل می ریزد و طی ماه های اخیر موهایتان هر روز کم پشت تر شده است، نگران نباشید. در میان تمام هزاران سالی که انسان به شکل امروزی روی زمین زندگی می کند، سر شما بهترین وقت را برای کچل شدن انتخاب کرده است.

واقعیت این است که در دوره و زمانه ای که ما زندگی می کنیم دیگر کم پشت شدن یا طاسی سر اتفاقی نیست که برای همه (دیر یا زود) بیافتد. با پیشرفت علم بخصوص پزشکی و داروسازی امروز شاید تنها سوال این باشد که از حجم موهایتان راضی هستید یا خیر

اگر جواب خیر باشد بهتر است هرچه سریعتر به یک کلینیک پوست و مو مراجعه کرده و پس از مشاوره با متخصصان عرصه کاشت مو، به صرفه ترین و مناسب ترین روش را برای سرتان انتخاب کنید.

کاشت مو

در عمل کاشت مو، پزشک ممکن است نوار باریکی از پوست را از پشت سر جدا کند، فولیکول های سالم ان را خارج نموده و ان ها را در محل های فاقد مو پیوند کند که به این روش FUT گفته می شود، روش دیگر برداشت تک به تک گرافت های مو و کاشت تک به تک ان ها می باشد که هر گرافت معمولا دارای ۲ اای ۴ تار مو میباشد که در این حالت نوار پوستی از پشت سر برداشت نمی شود، عمل پیوند مو را در قسمت های مختلف مثل موی سرو صورت (ابرو و ریش و .) می توان انجام داد. اگر پیوند و کاشت واحد های فولیکولی به درستی انجام شود، مو های کاشته شده در ناحیه ی موردنظر به طور طبیعی رشد می کنند، دائمی هستند، حالت مناسب داده می شوند، به مراقبت خاصی نیاز ندارند و نمی ریزند.

امروزه روش های مختلف و متنوعی در دسترس علاقمندان به کاشت مو قرار دارد. اگر از دسته افرادی هستید که به کاشت مو فکر می کنید باید توجه داشته باشید انتخاب روش به عهده پزشک یا متخصص کاشت موییست که به آن مراجعه نموده اید و بیش از هر چیز به مواردی، چون وضعیت ریزش مو، نواحی اهدا کننده و کیفیت ناحیه (بانک مو) بستگی دارد. البته شما به عنوان مراجعه کننده می توانید با تایید خط رویش مو، محدودیت های زمانی خود و . متخصص کاشت مو را در انتخاب بهترین روش یاری کنید.

پیش از معرفی روش های پیوند و کاشت مو اشاره به این نکته ضروریست که طبق بخشنامه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، تیم کاشت مو تنها در کلینیک تخصصی مجوز دار پوست و مو و زیر نظر متخصصان پوست، جراحان پلاستیک و جراحان سر و گردنی که دانش کافی در زمینه بیماری های پوست و مو را دارند، قابل انجام است.

کاشت مو به روش FUT

در روش کاشت مو FUT (Follicular Unit Transplantation) نوار باریکی از بافت سر (معمولا پشت و کنار سر) برداشته می شود و سپس توسط متخصصین کاشت مو زیر میکروسکوپ های مخصوص به واحد های مو یا FUG تبدیل میشود. در گام بعدی برش هایی در نواحی مورد نظر برای کاشت مو ایجاد می کردد و این واحد های مو در آن برش ها کاشته میشود.

مزایا

غیر قابل رویت بودن محل کاشت مو وظاهر طبیعی مو

امکان برداشت مو از دیگر نواحی بدن مثل کتف و سینه

حفظ کیفیت بانک مو

معایب

ایراد بزرگ این روش کاشت مو، ایجاد برشی بزرگ در ناحیه پشت سر است که ممکن است به همان صورت باقی بماند.

همچنین روش کاشت مو FUT برای افرادی که پوست سرشان قابلیت کشیده شدن ندارد و یا در مراحل ابتدایی ریزش قرار دارند به محدودیت هایی همراه است.

کاشت مو به روش FIT

در این روش واحد های مو به صورت گروهی یا تک تک از نقاط دیگر سر با وسیله ای به نام هولدر یا پانچ برداشته شده و در نواحی بدون مو کاشته می شود. در این روش کاشت مو که چند جلسه طول می کشد خبری از عمل جراحی نیست. روش کاشت مو FIT تقریبا بدون درد است و با بی حسی موضعی انجام میشود. جالب است بدانید در این روش کاشت مو معمولا بعد از یک تا چهار هفته، فولیکول های مو وارد فاز استراحت می شوند در نتیجه شاهد ریزش مو خواهیم بود. اما نیازی به نگرانی نیست چرا که مو ها بعد از خارج شدن از این فاز مجددا به رشد ادامه خواهند داد.

مزایا

درد و خونریزی بسیار کم

از بین رفتن جای زخم

عدم نیاز به پانسمان و یا مواظبت از زخم

معایب

هزینه بیشتر

احتمال آسیب دیدن بخش زنده ریشه مو

طولانی بودن روند کاشت مو

آسیب دیدن بانک مو

منبع: سایت خبری برترین ها

تجهیزات ضروری رستوران

لوازم پذیرایی رستوران

تاپینگ پیتزا و ساندویچ صنعتی

مو ,کاشت ,روش ,های ,سر ,تک ,کاشت مو ,روش کاشت ,این روش ,های مو ,واحد های

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kebriai boursyha barnamenevisib 66 anischatir foodshow stuck itsoccer mahyargamer iranmadas