10 چای که شما را لاغر میکند.

چای یکی از نوشیدنی های محبوب در میان ایرانیان است و نوشیدن آن در زمان سرماخوردگی و بیماری احساس بهتری به ما می دهد و هنگامی که تحت استرس قرار داریم با نوشیدن چای احساس آرامش می کنیم.

شواهدی وجود دارد که نشان می دهد چای، از جمله چای سبز و چای نعناع، می تواند به کاهش وزن کمک کند.

نوشیدن مقداری دم کرده چای و بسته به نوع آن، می تواند مزایای سلامتی فراوانی به همراه داشته باشد. چای یکی از نوشیدنی های محبوب در میان ایرانیان است و نوشیدن آن در زمان سرماخوردگی و بیماری احساس بهتری به ما می دهد و هنگامی که تحت استرس قرار داریم با نوشیدن چای احساس آرامش می کنیم. اما آیا مزایا چایمی تواند شامل کمک به کاهش وزن شود؟ (اگر این مسئله هدف باشد)چای از گیاه Camellia sinensis تهیه می شود، چای ها انواع گوناگونی دارند، بر اساس این امر که چگونه برگ های تازه چای خشک و پردازش می شوند در دسته بندی های متفاوتی قرار گیرند، مانند چای سبز، اولونگ، سیاه و سفید.

حال سوال این است، آیا نوشیدن چای در کنار رژیم غذایی کم کالری و ورزش، می تواند سبب کاهش وزن شود؟

در این مطلب با یکی از فواید نوشیدن چای آشنا خواهیم شد.

1.چای سبز: دارای ترکیباتی است که به کاهش وزن کمک کند
تصور می شود که چای سبز به دلیل داشتن مقادیر بالای گلیات اپی گالوکاتچین (EGCG) ترکیبی که فواید سلامتی بی شماری دارد. چای سبز به طور طبیعی مقادیر کافی کافئین دارد، ترکیب کافئین و EGCG ممکن است سبب "کاهش وزن" شود. سطح پایین کافئین آن در مقایسه با چای سیاه باعث می شود تا در هر ساعت از شبانه روز بدون تأثیر بر خواب حتی در اواخر شب به راحتی این نوشیدنی را بنوشید. کاهش وزن تنها مزیت چای سبز نیست و این نوشیدنی بسیاری خواص دیگر را شامل می شود.

. 2.چای سفید: سوخت و ساز بدن را افزایش می دهد
هنگامی که به کاهش وزن فکر می کنید، احتمالاً چای سبز در نظرتان پدیدار می شود، اما چای سفید نیز ممکن است به کاهش وزن کمک کند. در یک مطالعه در سال ۲۰۰۹ که نتایج آن در مجله Nutrition amp; Metabolism انتشار یافت بیان شد، عصاره چای سفید به تجزیه چربی کمک کرده و از تشکیل سلول های جدید چربی جلوگیری می کند. این یافته ها بدان معنی نیست که چای سفید بر افرادی که آن را می نوشند تأثیر یکسانی خواهد داشت. با این حال، محققان می گویند که این مقدار EGCG بالا در چای، ترکیبی که در چای سبز نیز وجود دارد، باعث ایجاد این تجزیه در سلول های چربی می شود.

چای سفید ممکن است به متابولیسم شما کمک کند. مطالعه ای در سال ۲۰۱۰ که در ژورنال بین المللی چاقی منتشر شده است، خاطر نشان می کند که هر نوع چای (یا کپسایسین، که در فلفل ها یافت می شود) می تواند چهار تا پنج درصد سوخت و ساز بدن را تقویت کند. در حالی که تحقیقات بیشتری در مورد چای سفید به طور خاص مورد نیاز است، نویسندگان این مقاله یاد آور می شوند که این چای EGCG و کافئین بیشتری نسبت به چای سبز دارد.

3.چای یربا ماته: کمک به کاهش قند خون
این چای سنتی آمریکای جنوبی که از برگ و شاخه های گیاه یربا ساخته شده است، حاوی مواد شیمیایی تحریک کننده مانند کافئین، تئوفیلین و توبرومین است. در یک مطالعه ۱۲ هفته ای، که در سال ۲۰۱۵ در مجله BMC Complementary and Alternative Medicine در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، چای یربا ماته به شرکت کنندگان چاق در کاهش وزن و چربی شکم کمک کرد. شرکت کنندگان که به مدت ۱۲ هفته از مکمل های یربا ماته استفاده کرده بودند، به طور متوسط ۱.۵ پوند وزن خود را از دست دادند و نسبت دور کمر به لگن تا دو درصد کاهش پیدا کردند. در مقایسه، افرادی که دارونما مصرف کردند به طور متوسط ۶.۲ پوند وزن به دست آوردند و نسبت دور کمر به لگن شان در طی مدت مشابه یک درصد افزایش پیدا کرد.

یربا ماته در واقع یک جایگزین قهوه است، بنابراین بسیاری ازفراد معمولا آن را به عنوان جایگزین قهوه در صبح می نوشند.

منبع : سایت شهر خبر

تجهیزات ضروری رستوران

لوازم پذیرایی رستوران

تاپینگ پیتزا و ساندویچ صنعتی

چای ,وزن ,کاهش ,های ,کند ,نوشیدن ,کاهش وزن ,چای سبز ,چای سفید ,به کاهش ,می شود ,بیماری احساس بهتری

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
kavirpchir eaminage machinepolishingedge miladiron12 alikamali86 takhfifvare rohamgerafic untigyplind 80d moeen01