چند توصیه کاربردی جهت پیشگیری از کبدچرب

رییس انجمن تغذیه ایران با بیان اینکه متأسفانه طی سال های اخیر شاهد افزایش بروز کبد چرب در سنین کودکی و نوجوانی هستیم، به برخی از مهم ترین راهکارها برای پیشگیری و کاهش بروز کبد چرب اشاره کرد.

دکتر جلال الدین میرزای رزاز -و سرپرست انستیتو تحقیقات تغذیه ای و صنایع غذایی کشور در گفت وگو با ایسنا،با بیان اینکه کبد چرب غیرالکلی در اثر تجمع چربی در سلول های کبد به وجود می آید، گفت: کبدچرب در افراد دارای اختلالات متابولیسم یعنی چربی و قند خون بالا، شیوع بیشتری دارد و در افراد مبتلا به اضافه وزن و چاقی بیشتر گزارش شده است.

کبدچرب نشانه خاصی ندارد

وی با بیان اینکه ابتلا به کبد چرب زمینه ژنتیکی نیز دارد، اظهار کرد: متأسفانه کبدچرب نشانه خاصی ندارد و گاهی با افزایش آنزیم های کبدی خود را نشان می دهد. البته با انجام سونوگرافی و فایبرواسکن می توان این بیماری را تشخیص داد.

کنترل اضافه وزن و چاقی مهم ترین راهکار برای حفظ سلامت کبد

وی با بیان اینکه متأسفانه طی سال های اخیر شاهد افزایش بروز کبد چرب در سنین کودکی و نوجوانی هستیم، تصریح کرد: اضافه وزن و چاقی می تواند زمینه ساز بروز انواع بیماری های مزمن غیرواگیر از جمله کبد چرب باشد. بنابراین کنترل اضافه وزن و چاقی مهم ترین راهکار برای حفظ سلامت کبد و پیشگیری از ابتلا به کبد چرب است. البته با توجه به اینکه کودکان در حال رشد هستند، نباید با بکارگیری انواع روش های نامتعادل و شتاب زده و دادن انواع رژیم های سخت و غیراصولی بدن آنها را از انواع ریزمغذی ها و انرژی موردنیاز برای رشد و سلامتی محروم کرد.

دریافت فیبر برای پیشگیری و کنترل کبد چرب ضروری است

رزاز دریافت فیبر برای پیشگیری و کنترل کبد چرب را ضروری دانست و افزود: فیبر در انواع سبزی ها و سبوس غلات به مقدار زیادی وجود دارد. البته در فرآیند فرآوری غلات، فیبر آنها حذف می شود. بنابرین سعی کنید از نان سبوس دار، جو دوسر و برنج قهوه ای استفاده کنید. میوه ها نیز حاوی فیبر هستند اما چون حاوی قند فروکتوز هستند، توصیه می شود از میوه ها به میزان متعادل و با توجه به نیاز در میان وعده ها استفاده شود.

وی مصرف مواد غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ را در پیشگیری از بروز کبد چرب موثر دانست و گفت: منابع غنی اسیدهای چرب امگا 3 عبارتند از ماهی، روغن کانولا، تخم بذر کتان و گردو که البته باید به میزان کافی در رژیم غذایی گنجانده شود تا منجر به افزایش وزن نشود. همچنین در سبزی هایی مانند گیاه خرفه، اسفناج و برخی از انواع سبزی خوردن، پیش سازهای امگا 3 وجود دارد که در بدن به امگا 3 تبدیل می شود.

توصیه هایی جهت پیشگیری از بروز و تشدید کبد چرب

وی با بیان اینکه وعده های غذایی نباید از برنامه غذایی حذف شود، تصریح کرد: تعداد وعده های غذایی باید زیاد و حجم شان کم باشد. اگر حجم بالایی از مواد غذایی را در یک وعده مصرف کنید، مقدار بیشتری از مواد غذایی در کبد به تری گلیسیرید تبدیل می شود که کبد چرب را تشدید می کند.

این عضو هیات علمی دانشگاه با برشمردن توصیه هایی جهت پیشگیری از بروز و تشدید کبد چرب، اظهار کرد: پاک کردن چربی های قابل رؤیت گوشت قرمز و سفید، مصرف هفتگی حداکثر 2 بار گوشت قرمز، پرهیز از مصرف غذاهای آماده و فست فود از جمله همبرگر، پیتزا، سیب زمینی سرخ کرده در حدامکان، مصرف محدود انواع سس ها، سوسیس، کالباس، کنسروها و غذاهای فراوری شده، پرهیز از مصرف چربی گوشت ها، پوست مرغ، پوست ماهی، کره، خامه، شیرینی خامه ای و غذاهای سرخ شده تا حد امکان و خودداری از مصرف پنیر و لبنیات پرچرب برخی از راهکارهاست.

منبع:سایت شهر خبر

تجهیزات ضروری رستوران

لوازم پذیرایی رستوران

تاپینگ پیتزا و ساندویچ صنعتی

کبد ,های ,پیشگیری ,غذایی ,بروز ,انواع ,کبد چرب ,پیشگیری از ,بیان اینکه ,بروز کبد ,اضافه وزن ,بیان اینکه متأسفانه

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
esfahanbranding14 fanbaz newasd mh789 shararehblog allthingsshere gamespurt dabiransirjan gh-hasan mostafataghipour