وقتی به رساندن مواد مغذی به بدن مان می اندیشیم معمولا به خوردن آن ها به صورت قرص و پودر و شربت و یا به صورت غذا فکر می کنیم. دلیلش هم این است که تصور می کنیم <<جذب مواد مغذی>> یعنی اینکه این مواد باید از طریق سیستم گوارش جذب شده و وارد خون مان شوند. اما شرکت های زیادی سعی دارند طرز فکر ما را در مورد مکمل های غذاییو جذب آن ها توسط بدن تغییر دهند. به راستی چرا به جای اینکه قرص و شربت و . را بخوریم و نگران این باشیم که خوب جذب بدن مان می شوند یا نه، دست از سر سیستم گوارش مان برنمی داریم و آن ها را مستقیما به پوست مان نمی زنیم؟

نیکوتین استروژن، تستوسترون برخی از دارو های ضد درد همگی می توانند از طریق ژل ها و کرم ها و چسب ها پوستی به بدن مان انتقال داده شوند. چرا ویتامین ها و مواد معدنی را اینگونه وارد بدن مان نکنیم؟

فرایند گوارش

مواد مغذی که بدن ما به آن ها نیاز دارد به دو شکل اصلی وجود دارند: درشت مغذی ها و ریزمغذی ها. درشت مغذی ها ۵ نوع هستند: کربوهیدرات ها، پروتئین ها، چربی ها و کلسترول، فیبر و آب.

ریز مغذی ها نیز دو نوع اند: ویتامین ها و املاح. درشت مغذی ها نقش سوخت را در بدن ما دارند و به همین دلیل است که ما باید مقدار مشخصی پروتئین و کربوهیدرات مصرف کنیم تا سطح انرژی مان در حد ایده آلی حفظ شود. ریزمغذی ها نیز عواملی هستند که کمک می کنند انرژی موجود در درشت مغذی ها آزاد شود.

اما هیچکدام از این درشت مغذی ها و ریز مغذی ها اگر جذب بدن نشوند کمکی به ما نخواهند کرد؛ و اینجاست که نقش سیستم گوارش اهمیت حیاتی پیدا می کند. وقتی شما یک ساندویچ می خورید فقط آن را وارد معده تان می کنید و اگر سیستم گوارش تان نتواند آن را تجزیه و جذب کند، خاصیتی نخواهد داشت.

این پروسه ی جذب است که اجازه می دهد بدن از مواد مغذی موجود در غذا ها به عنوان سوخت استفاده کند. این طور فکر کنید: وقتی شما به اتومبیل تان بنزین می زنید، این بنزین در باک می ماند. اگر شما هرگز موتور اتومبیل را روشن نکنید و اجازه ندهید فرایند سوختن بنزین صورت بگیرد، این بنزین همان طور در باک خواهد ماند. وقتی بدن شما غذا را هضم می کند، مواد مغذی اش را جذب کرده و از آن ها به عنوان سوخت یا انرژی استفاده می کند.

اهمیت ویتامین ها برای بدن

آیا می دانستید که بدن شما تقریبا به ۳۰ ویتامین و مواد معدنی و عناصر غذایی نیاز دارد، اما خودش نمی تواند آن ها را بسازد؟ به همین علت نیاز داریم که غذا های خوبی بخوریم و ویتامین ها و املاح را از طریق مواد غذایی و مکمل ها به بدن برسانیم. تمام این مواد مغذی به التیام و بازسازی بدن، پشتیبانی از سیستم ایمنی و محافظت از استخوان ها و عضلات کمک می کنند.

آیا چسب های مواد مغذی در آینده ای نزدیک در دسترس مان خواهند بود؟

ارتش آمریکا پروژه ای دارد که طی آن قصد دارد چسب های پوستی بسازد که در شرایط دشوار جنگ و بحران، مواد مغذی و سایر ترکیبات از طریق آن به سرباز ها برسند. یعنی زمانی که مصرف مواد غذایی کافی سخت و ناممکن است بتوان از این چسب ها برای تامین مواد مغذی مورد نیاز بدن استفاده کرد. دانشمندانی که روی این پروژه کار می کنند انتظار ندارند زودتر از ده سال دیگر بتوانند چنین ایده ای را به مرحله ی تست و آزمایش برسانند.

اما شما مجبور نیستید منتظر این دانشمندان کُندکار بمانید! شرکت هایی وجود دارند که در حال حاضر نیز پول شما را می گیرند تا ژل ها و کرم ها و سرُم ها و چسب های حاوی منیزیم، ویتامین D، CoQ۱۰ و انواع عصاره های گیاهی و مواد مغذی را که ادعا می کنند کمبود های بدن تان را جبران می کنند، انرژی تان را افزایش می دهند و کمک تان می کنند وزن کم کنید و لاغر شوید در اختیارتان قرار دهند. اما آیا واقعا این مواد در نهایت وارد جریان خون تان می شوند و آن ها را جذب می کنید؟

منبع:سایت برترین ها

تجهیزات ضروری رستوران

لوازم پذیرایی رستوران

تاپینگ پیتزا و ساندویچ صنعتی

ها ,مغذی ,مواد ,جذب ,مان ,های ,ها و ,مواد مغذی ,آن ها ,مغذی ها ,می کنند

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
frektaleranq mydecori110 hoghoghimatlab1400 tyasflower tietrilselftrap minohonar daryarayanehi antiviruslicenses cia4 abbas572