سازمان بهداشت جهانی در جدیدترین اطلاعیه اش برای مقابله با شیوع ویروس کرونا در جهان، وضعیت اضطراری اعلام کرد. این سازمان، شامگاه پنج شنبه در گزارشی اعلام کرد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در خارج از چین به ۹۸ تن رسیده و برای این که با این ویروس مقابله شود، نیاز به اعلام شرایط اضطراری است. دبیرکل سازمان بهداشت جهانی در همین باره گفته است: <<هم اکنون اطلاعاتی درباره خسارت ها و تلفات ناشی از شیوع این ویروس در کشوری با سیستم سلامت ضعیف وجود ندارد.

ما باید به کشور ها کمک کنیم تا برای مواجهه با هر شرایطی آمادگی لازم را داشته باشند>>. در همین حال، تا امروز چندین نفر مشکوک به این ویروس در شهر های مختلف کشورمان معاینه شده اند که ابتلای هیچ کدام شان به کرونا تایید نشده است. در این مطلب، توصیه هایی برای پیشگیری از ابتلا به این ویروس که توسط سازمان بهداشت جهانی اعلام شده و جدیدترین نتایج پژوهش ها و تحقیقات دانشمندان درباره کرونا را خواهید خواند.

نتایج جدیدترین تحقیقات دانشمندان درباره کرونا از خطرناک تر بودنش برای ۴۰ سال به بالا ها حکایت دارد.

تاکنون درباره راه های شیوع ویروس های انسانی کرونا مطالعات چندانی صورت نگرفته با این حال، این روز ها ثابت شده که ویروس های انسانیکرونااز یک فرد مبتلا به فردی دیگر از طریق هوا به وسیله عطسه یا سرفه و تماس نزدیک فردی مانند لمس کردن یا دست دادن انتقال می یابد. این ویروس ها ممکن است از طریق لمس اشیا یا سطوح آلوده و سپس تماس دست با دهان، بینی یا چشم نیز انتقال یابد. گاهی اوقات این ویروس ها ممکن است منجر به بیماری های شبکه تنفسی تحتانی مانند ذات الریه شود. در خور ذکر است هم اینک واکسنی برای حفاظت در برابر ابتلا بهویروس انسانیکرونا وجود ندارد، اما می توان با رعایت یک سری اصول بهداشتی از ابتلا یا تشدید بیماری پیشگیری کرد.

کرونا شبیه سرماخوردگی و آنفلوآنزاست

یکی از دلایلی که تشخیص این بیماری را در مراحل اولیه کمی سخت می کند، شباهت زیاد علایم و نشانه های آن به بیماری هایی مانند سرماخوردگی و آنفلوآنزاست. از جمله این علایم می توان به تب، سرفه، تنگی نفس و مشکلات تنفسی حاد اشاره کرد که می تواند تا چند روز ادامه پیدا کند. همچنین ممکن است قبل از بروز نشانه های اصلی، بیمار برای چند روز سرفه های بدون دلیل داشته باشد. در موارد حاد، مشکلات گوارشی نیز پدید آمده و اسهال به سراغ بیمار خواهد آمد.

در گزارش هایی از بیماران مبتلا به ویروس کرونای جدید ووهان چین، اختلالات و نارسایی های کلیوی نیز گزارش شده است. به وسیله نمونه برداری از مخاط بینی و گلو، نمونه برداری از خون یا دیگر انواع آزمایش، ریشه بیماری مشخص خواهد شد. در حالت معمول و خوش بینانه، انتظار می رود علایم بعد از چند روز از بین بروند، اما در صورتی که ویروس کرونا به دستگاه تنفسی تحتانی (نای و ریه) سرایت کند، مخصوصا در افراد دارای سن بالا، بیماری های قلبی ایجاد و در افراد دارای سیستم ایمنی ضعیف به ذات الریه منجر می شود.

کودکان کرونا نمی گیرند!

خبر خوبی که تا اندازه ای می تواند خیال والدین نگران را راحت کند، این است که یافته های دانشمندان نشان می دهد قربانیان کرونا تعداد محدودتری نسبت به بیماری های مشابه ویروسی دارند و تاکنون هیچ کودک زیر هشت سالی به این بیماری مبتلا نشده است. کوچک ترین فردی که بیماری کرونای جدید را گرفته، ۱۴ سال دارد. قربانیان این بیماری هم عموما بالای ۴۰ سال داشته اند و بیشتر آن ها پیش از این با بیماری های عفونی، قلبی- عروقی و سرطان درگیر بوده اند. سابقه داشتن این بیماری ها به طور واضح روشن می کند که این افراد سیستم ایمنی ضعیفی داشته و نتوانسته اند در مقابل این ویروس دوام بیاورند. در واقع این ویروس آن قدر ها هم که به نظر می رسد، کشنده نیست.

البته این باعث نمی شود توصیه های مراقبتی را درخصوص کودکان اعمال نکنیم و بهتر است تمام نکات بهداشتی درباره کودکان همچون بزرگ سالان رعایت شود. ضمنا لازم است نکات مراقبتی درخصوص سالمندان بیش از دیگران در نظر گرفته شود تا سالمندان تا حد ممکن به این بیماری مبتلا نشوند.

منبع :سایت برترین ها

تجهیزات ضروری رستوران

لوازم پذیرایی رستوران

تاپینگ پیتزا و ساندویچ صنعتی

های ,ویروس ,بیماری ,کرونا ,ها ,ممکن ,این ویروس ,این بیماری ,به این ,بیماری های ,سازمان بهداشت ,سازمان بهداشت جهانی ,دانشمندان درباره کرونا ,تحقیقات دانشمندان درباره

مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

محل تبلیغات شما محل تبلیغات شما

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

تبلیغات متنی
mey-music tisansteel2 sobitarh pillowballd enjoycooking ayegh bdabiran70 drmasoodjafari sale5005s salamatpostvamo